Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Z życia Organizacji
   
8 maja w naszym mieście, tak jak w całej Polsce, odbyły się Obchody 61 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.
Dzień Zwycięstwa zaczęliśmy od Uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbyła się w Kościele w Starym Brzegu.
Po mszy Poczty Sztandarowe, władze miasta, młodzież oraz mieszkańcy miasta udali się pod Pomnik
gdzie po wysłuchaniu Hymnu Państwowego zostały złożone wieńce.
Następnie w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie Kombatantów, harcerzy oraz zaproszonych gości
z władzami naszego miasta.
 
   
W dniu 7 maja po raz kolejny pojechaliśmy zdobyć Górę Ślężę. Tym razem byliśmy razem z grupą z PTTK.
W czesnym rankiem autobusem udostępnionym przez Urząd Miejski w Brzegu Dolnym, pojechaliśmy do Przełęczy Tąpadła,
 zwiedzając po drodze Rezerwat Archeologiczny.
Z Przełęczy Tąpadła żółtym szlakiem udaliśmy się na szczyt Góry Ślęży. Tam po zwiedzeniu schroniska, zabytkowego Kościoła oraz zaliczeniu wieży widokowej udaliśmy się szlakiem zielonym na Górę Wieżycę.  Z Stamtąd dość stromym zejściem doszliśmy do Schroniska Pod Wieżycą.  Około 16.00 zeszliśmy do miejscowości Sobótka gdzie czekał już na nas autobus. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Pałac Cystersów w Lubiążu gdzie właśnie odbywało się Korso Kwiatowe. 
 
   
W dniach od 8 do 20 kwietnia wzięliśmy udział w międzynarodowym programie "Każdy Inny - Wszyscy Równi"
Był to program zorganizowany przez naszych przyjaciół z Pro-Socialu z Berlina oraz przez nasz Sztab Naczelny. W programie udział wziąła młodzież z Niemiec, Białorusi oraz z Polski. Od 8 do 15 kwietnia byliśmy w Berlinie, a w dniu 15 kwietnia przyjechaliśmy wszyscy do Brzegu Dolnego. W Berlinie zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc i mieliśmy spotkania z ciekawymi ludźmi. W Polsce pokazaliśmy naszym gościom Brzeg Dolny, Wrocław, Zamek Książ
oraz byliśmy na wycieczce w Górach Sowich.
Program był finansowany przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.
 
   
27 kwietnia pojechaliśmy do zaprzyjaźnionych leśników z Izby Edukacji Ekologicznej w Tarchalicach po sadzonki trzyletnich drzewek. Dostaliśmy sosny, świerki, jarzębinę i jeszcze kilka innych odmian drzewek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem z harcerzami z Harcerskiej Grupy Ratowniczej sadziliśmy drzewka na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie. Przekazaliśmy również bardzo dużo drzewek dla Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.
 
   
W dniu 22 kwietnia odbył się kolejny Rajd Turystyczny zorganizowany przez Oddział Miejski PTTK "ROKITA" w Brzegu Dolnym. O godzinie 9.00 pojechaliśmy autobusem udostępnionym przez Urząd Miejski w Brzegu Dolnym do miejscowości Wrzosy. Tam nad dwoma dużymi stawami znajduje się Uroczysko Wrzosy. Po przejściu szlakiem jednego ze stawów udaliśmy się już na piechotę do Tarchalic. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Dębno i około 13.00 byliśmy już na miejscu w Izbie Edukacji Ekologicznej w Tarchalicach. Po zjedzeniu smacznej grochówki i kiełbasek zwiedziliśmy Szkółkę Drzewek i wzięliśmy udział w zorganizowanych konkursach. O godzinie 17.00 byliśmy już wszyscy w Brzegu Dolnym.
 
   
W dniu 1 kwietnia byliśmy w Warszawie. Pierwszym miejscem które odwiedziliśmy był Ogród Zoologiczny.  Po długich konsultacjach z misiem udaliśmy się nad Wisłę aby na jej tle podziwiać uroki Starówki Warszawskiej. Następnie od strony Barbakanu wzdłuż murów obronnych dotarliśmy pod Kolumnę Zygmunta. Po zwiedzeniu całej Starówki pojechaliśmy na
Cmentarz Powązkowski. Tam odwiedziliśmy mogiły Szarych Szeregów oraz zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Cichociemnych.
Z Powązek pojechaliśmy na Pawiak - słynne miejsce katowania i mordowania przez Gestapo ludzi podczas II Wojny Światowej.
Będąc w Warszawie zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc. Między innymi byliśmy na ul. Długiej. Jest tam pamiątkowa tablica upamiętniająca udaną Akcję Pod Arsenałem odbicia przez Grupy Szturmowe Szarych Szeregów więźniów przewożonych z Al. Szucha na Pawiak. Widzieliśmy również zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.


   
W dniu 25 marca odbył się Finał 38 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO. W Finale udział wzięły szkoły ponadgimniazalne
 z Wołowa i Brzegu Dolnego. Dla uczniów przygotowane były testy ze znajomości walorów ekologicznych powiatu wołowskiego,
 turystycznych oraz test z przepisów ruchu drogowego.
Po podliczeniu wszystkich punktów, wygrało Liceum Ogólnokształcące z Wołowa. 
W dniach 11 - 12 marca byliśmy na szkoleniu z pierwszej pomocy w Karpaczu Górnym. Szkolenie zorganizowała Polska Rada Resuscytacji i odbyło sie ono na terenie malowniczo położonej Świątyni WANG.  Po zaliczeniu sobotnich egzaminów dostaliśmy Certyfikaty ukończenia szkolenia z BLS i AED według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. W niedzielę uczestniczyliśmy w szkoleniu na instruktorów ERR. Zima w górach dopisała.
W ciągu 20 godzin spadło prawie 50 cm śniegu.


   
W dniu 3 marca poraz kolejny byliśmy zaproszeni przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do udziału w szkoleniu instruktorów pierwszej pomocy. Szkolenie tradycyjnie odbyło się w Centrum Wolontariatu WOŚP w Szadowie-Młynie. Zdobyliśmy uprawnienia BLS oraz AED w Amerykańskim systemie AHA. W Szadowie-Młynie przebywaliśmy do 5 marca. Dzięki temu, że zostaliśmy instruktorami WOŚP z pierwszej pomocy, będziemy szkolić w całej Polsce nauczycieli klas I-III Szkół Podstawowych w ramach nowego programu Fundacji "Ratujemy i uczymy ratować".


   
W dniach 18 - 19 luty gościliśmy w Brzegu Dolnym delegację Niemiecką, która przyjechała do nas z Berlina. Oprowadziliśmy ich po naszym mieście, pokazując ciekawe miejsca. Wizyta miała na celu powołanie przy naszej Organizacji Międzynarodowego Centrum Wymiany Młodzieży.  Sztab Naczelny odpowiadał by za międzynarodową wymianę dzieci i młodzieży z Niemiec, Białorusi oraz Polski. 


   
Od 10 do 12 lutego, kadra z naszej Organizacji uczestniczyła w Surwiwalowym szkoleniu Pokojowego Patrolu. Szkolenie odbyło się w Centrum Wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w miejscowości Szadowo-Młyn koło Malborka. Uczyliśmy się pierwszej pomocy według wytycznych AHA - system Amerykański.  Podczas szkolenia zorganizowano nam bardzo dużo różnych symulacji. Ćwiczyliśmy w dzień i w nocy. Przeszliśmy z rannymi kilkadziesiąt kilometrów. Pokonywaliśmy rzeki i  zamarznięte jezioro. Zdaliśmy testy i ćwiczenia praktyczne i tym samym zostaliśmy przyjęci do Pokojowego Patrolu. Certyfikaty osobiście wszystkim uczestnikom wręczył Jurek Owsiak, który razem z nami przebywał cały czas w Szadowie-Młynie.


   
W dniu 4 lutego zuchy, harcerze oraz kadra z naszej Organizacji, byli w "Andrzejówce" koło Wałbrzycha, gdzie odbył się "III Harcerski Dzień Bałwana". Wyjazd odbył sie dzięki pomocy Gminy Brzeg Dolny,
która udostępniła nam bezpłatnie autobus.